понеділок, 16 грудня 2024 р.

 В країні чаю

(до Всесвітнього дня чаю)

Урок-гра

        Щорічно 15 грудня у світі відзначають Всесвітній День чаю.
   З цієї нагоди бібліотека-філія №3 Кам'янець-Подільської МЦБС для своїх найменших користувачів провела майстер-клас з виготовлення чайної чашки та ознайомила з історією виникнення свята і традиціями чаювання.








«Сяйво Різдвяних свят»

Різдвяне розмаїття

        Найбільш казковий час року – період різдвяно-новорічних свят. І це не дивно, адже ці свята вселяють у серце кожного надію на добро, сподівання на краще майбутнє, віру у нові успіхи та перспективи…Зимовий цикл обрядових українських свят включає в себе велике, цікаве і веселе свято «Різдво Христове». З давніх давен, особливо діти, раділи цьому святу і приймали активну участь в його святкуванні. Святкування Різдва Христового асоціюється в українців з подарунками, смачною їжею та колядками.

        12 грудня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела різдвяне розмаїття «Сяйво Різдвяних свят» для учнів 1-Б класу (кл. кер. Татьяна Споденейко) Кам'янець-Подільського ліцею № 15. Під час заходу, бібліотекарі роповіли про традиції святкування Різдва, що таке вертеп, колядування. Було проведено майстер-клас «Новорічна іграшка своїми руками», діти охоче відгадували новорічні загадки та отримали солодке побажання у «Чарівному кошику бажань».









 

«Абетка правової мудрості»

(до Дня захисту прав людей)

Інформ-порада


        Правове виховання – це прищеплення знань та поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадських дій. З метою підвищення правової культури молоді, інформованості про їх конституційні права та обов’язки, 10 грудня в рамках щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" і в День захисту прав людей
бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС спільно з службою соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства, провела інформ-пораду «Абетка правової мудрості» для учнів 9-Б класу Кам`янець - Подільський ліцей 16










 

«Волонтер - поклик серця чи запит сучасності»

(до Міжнародного дня волонтера)

Виставка-подяка

 Щорічно 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера. В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р., якою також затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг».

Милосердя, доброта… Ще з давніх часів благодійність була традицією нашого народу. Волонтерський рух сьогодні об'єднав мільйони українців. Це віддзеркалення і втілення нашого українського національного духу. Саме завдяки українським волонтерам – їх шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та відданості справі – Україна відстоює незалежність. Матеріали, представлені на виставці розкажуть про волонтерський рух, розвиток та сучасні реалії. Про це та про історію зародження волонтерства можна ознайомитись на нашій виставці-подяці «Волонтер - поклик серця чи запит сучасності», яка була представлена 5 грудня з нагоди Міжнародного дня волонтера в бібліотеці-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС.



 

 

 

«Майдан. Простір гідності, свободи і єднання »

(до Дня Гідності та Свободи)

Виставка-хронограф


        Щорічно 21 листопада Україна відзначає одне зі знакових національних свят — День Гідності та Свободи. Це свято встановлено на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).

        Саме в цей день, з метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, представляє для читачів виставку-хронограф «Майдан. Простір гідності, свободи і єднання», на якій викладено тематичну літературу.


 

«Свічка плакала в скорботі»

(до Дня пам’яті жертв Голодомору)

Година пам'яті та скорботи


        Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років. Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
        19 листопада у бібліотекау-філію №3 Кам’янець-Подільської МЦБС були запрошені учні 9-А класу ліцею №9 разом з керівником закладу Осадчук Наталією Вікторівною на годину пам'яті та скорботи "Свічка плакала в скорботі". Захід почався з вшанування пам'яті померлих від голоду та загиблих захисників хвилиною мовчання. Бібліотекарі ознайомили присутніх із трагічними сторінкамитих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї, згадали про жахи голоду 1932-33 рр., про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом "голодомор". Учасники заходу переглянули відео з спогадами очевидців тієї страшної трагедії та ознайомилися із "стравами" голодомору. Також школярі прийняли участь в акції "Незабудьки пам'яті" на якій власноруч виготовили квіти незабудьок і прикрасили ними карту України, вшановуючи пам'ять померлих. Наприкінці заходу під зворушливу пісню Оксани Білозір "Свіча"присутні запалили Свічку Пам'яті. Дякуємо ліцею №9 і директору Осадчук Н.В. за співпрацю.